Działalność Wydziału Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku związana jest z realizacją szeregu projektów badawczo-wdrożeniowych (zarówno własnych, jak i zleconych przez otoczenie społeczno-gospodarcze) głównie w zakresie kompetencji oraz klastrów i polityki klastrowej. Pracownicy Wydziału Zarządzania od ponad 20 lat realizują proces badawczo-wdrożeniowy z zakresu tematyki klastrów i polityki klastrowej, stając się wiodącym ośrodkiem naukowym w tym obszarze. Dzięki ponad 40 opracowaniom od 2003 r. (artykuły, raporty, ekspertyzy, dokumenty strategiczne) realizują cel: użyteczność nauki na potrzeby gospodarki. Ponadto opracowano i przeanalizowano koncepcję luki kompetencyjnej rozumianej jako niedostosowania potrzeb kompetencyjnych konkretnych stanowisk pracy i kompetencji pracowników. Natomiast działalność podstawowa wydziału to kształcenie na kierunku Zarządzanie I i II stopnia, m.in dzięki ścisłej współpracy z praktykami życia gospodarczego, w tym KKK – Evoluma Klastrem Przemysłowym oraz Polskim Klastrem Budowalnym.

Wsparcie dla przedsiębiorstw

Badania rynkowe

Analiza wielokryterialna sektora w zakresie uwarunkowań popytowo-podażowych z użyciem narzędzi jakościowych z zaangażowaniem interesariuszy sektora (m.in. DR, IDI, FGI, PE, DE) oraz ilościowych z udziałem przedstawicieli sektora – przedsiębiorców (np. PAPI/CAWI/CATI) zakończona analizą SWOT oraz wnioskami i rekomendacjami wdrożeniowymi dla biznesu, nauki i administracji.

Inne rodzaje wsparcia

Organizacja studiów podyplomowych zgodnie z potrzebami rynku pracy, w tym na zamówienie przedsiębiorców z obszaru nauk o zarządzania i jakości. Oferta tworzenia profili kompetencyjnych dla danych stanowisk pracy w przedsiębiorstwie, określenia pożądanego profilu, a następnie wyznaczanie luk kompetencyjnych oraz wskazanie sposobu ich niwelacji. Dodatkowo analizy w zakresie zarządzania klastrami i polityki klastrowej na szczeblu krajowym i regionalnym.

Lokalizacja

Wydział Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku

Wydział Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku