Przejdź do treści

Zarządzanie 4.0: Jak transformować biznes?

Data: 15 stycznia - 26 lutego 2021 (zakończone)
Organizator: Platforma Przemysłu Przyszłości
baner wydarzenia

„Zarządzanie 4.0: Jak transformować biznes?” to seria spotkań z ekspertami Platformy Przemysłu Przyszłości, przygotowany z myślą o przedsiębiorcach, menadżerach i zarządzających obszarami produkcyjnymi. W czasie wydarzeń uczestnicy poznają rozwiązania przemysłu 4.0 i dowiedzą się, jak wykorzystywać je w swoich firmach.

Tematy 7 spotkań:

  • Lean management w produkcji nisko seryjnej, gniazdowej.
  • Modele biznesowe, czyli sztuka dostrzegania potencjału w posiadanych zasobach, zmiana profilu działalności oraz prace nad produktem.
  • Modele biznesowe, czyli w jaki sposób organizować procesy w firmach, automatyzować procesy biznesowe oraz jak komunikować zmiany w organizacji.
  • Predictive maintenance, czyli jak efektywnie zarządzać utrzymaniem ruchu, używając rozszerzonej rzeczywistości, sztucznej inteligencji, big data.
  • Technologie robotyzacji i automatyzacji produkcji, czyli czy roboty są potrzebne i opłacalne, gdzie i jak je wykorzystywać. Robot a cobot, do czego służy i na co zwrócić uwagę?
  • Technologie addytywne – czy druk 3D jest potrzebny? Do czego używać tworzyw sztucznych, a do czego metalu? Jak wykorzystywać druk w produkcji?
  • Cyberbezpieczeństwo, czyli jak prowadzić odpowiedzialny i bezpieczny biznes – podstawy dla przedsiębiorców.

Wydarzenia będą prowadzone online, a eksperci wykorzystają gry symulacyjne, dyskusje na przykładach, propozycje dobrych praktyk i sesje Q&A, żeby ułatwić uczestnikom szybkie przyswajanie wiedzy.

Korzyści z udziału w cyklu:

  • uzyskanie wiedzy o zagadnieniach przemysłu 4.0,
  • konsultacje z ekspertami branżowymi,
  • możliwość uzyskania wsparcia PPP w procesie transformacji firmy,
  • wymiana doświadczeń z innymi przedsiębiorcami.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Zarejestrowane osoby deklarują obecność na kolejnych spotkaniach cyklu.

Data i godzinaTematyka
15 I, 13:00Lean management
22 I, 13:00Modele biznesowe cz. 1
29 I, 13:00Modele biznesowe cz. 2
5 II, 13:00Predictive Maintenance
12 II, 13:00Technologie robotyzacji i automatyzacji produkcji
19 II, 13:00Technologie addytywne
26 II, 13:00Cyberbezpieczeństwo; Podsumowanie warsztatów

Prelegenci

Julia Siderska
Julia Siderska ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości z zakresu robotyzacji procesów biznesowych. Adiunkt, pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Julia Siderska ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości z zakresu robotyzacji procesów biznesowych. Adiunkt, pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Jest dr. nauk technicznych z dziedziny informatyki, o specjalności sztuczna inteligencja. Jej zainteresowania naukowe obejmują przemysł 4.0, transformację cyfrową, robotyzację procesów biznesowych, sieci neuronowe i inne metody sztucznej inteligencji, cloud manufacturing.
Piotr Kaczmarek-Kurczak
Piotr Kaczmarek-Kurczak ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości w obszarze modeli biznesowych przemysłu 4.0, zajmuje się opisem i rozwojem kompetencji oraz budowaniem kwalifikacji w transformacji cyfrowej. Piotr Kaczmarek-Kurczak ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości w obszarze modeli biznesowych przemysłu 4.0, zajmuje się opisem i rozwojem kompetencji oraz budowaniem kwalifikacji w transformacji cyfrowej. Na co dzień pracuje w Katedrze Przedsiębiorczości i Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego. Zajmuje się procesami innowacji i przedsiębiorczości, zarządzania wiedzą, transformacją cyfrową, współpracą nauki i biznesu. Od 2007 roku autor publikacji na temat zarządzania i przedsiębiorczości w magazynie psychologicznym JA-MY-ONI tygodnika POLITYKA.
Norbert Kaleta
Norbert Kaleta ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości, ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w firmach produkcyjnych przemysłu zbrojeniowego oraz metalowego. Norbert Kaleta ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości, ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w firmach produkcyjnych przemysłu zbrojeniowego oraz metalowego. Od 5 lat związany z rozwojem technologii wytwarzania przyrostowego z metalu. Uczestnik projektów badawczo-rozwojowych z zakresu wykorzystania technologii addytywnych w przemyśle metalowym, lotniczym oraz wydobywczym.
Piotr Świderski
Piotr Świderski ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości, programista robotów przemysłowych. Pracował dla niemieckich integratorów, zaprogramował setki robotów - głównie dla koncernów motoryzacyjnych.
Tomasz Król
Tomasz Król ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości w zakresie zarządzania procesami, doradca biznesowy, twórca strategii rozwoju procesów produkcyjnych, certyfikowany doradca zdroworozsądkowego Tomasz Król ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości w zakresie zarządzania procesami, doradca biznesowy, twórca strategii rozwoju procesów produkcyjnych, certyfikowany doradca zdroworozsądkowego zarządzania procesami wg. Teorii Ograniczeń Goldratta, Certyfikowany Audytor Wewnętrzny Zintegrowanych Systemów Zarządzania ISO 9001, ISO 14001 oraz PN-N-18001 , założyciel firmy Instytut Doskonalenia Produkcji. Ekspert zarządzania zmianą, twórca, inspirator. Buduje strategie optymalizacji procesów produkcyjnych w oparciu o filozofię lean management. Na co dzień współpracuje z przedsiębiorcami, właścicielami firm i dyrektorami produkcji nad generowaniem oszczędności w ich procesach. Ma na swoim koncie wiele bardzo dobrze poprowadzonych projektów m.in. wraz z jednym z klientów uzyskał wynik 9 milionów złotych zaoszczędzonych w skali roku, z innym ponad 2,5 miliona wpierając go podczas 6 miesięcy trwania projektu wdrożeniowego.
Zarejestruj się
This form is not available.