Przejdź do treści

Przemysł 4.0 – krajowe i europejskie źródła finansowania transformacji cyfrowej przedsiębiorstw

Data: 28 kwietnia 2021 (zakończone)
Organizator: DIH4Future, Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Hub Innowacji Cyfrowych DIH4Future oraz Poznański Park Naukowo-Technologiczny organizują wirtualne spotkanie dla przedsiębiorców na temat dotacji przeznaczonych na działania związane z transformacją cyfrową. Zaproszeni eksperci opowiedzą o programach finansowanych przez Unię Europejską.

Izabela Banaś, Zastępca Dyrektora Departamentu Analiz i Strategii PARP, przedstawi szczegóły dotyczące pilotażowego konkursu „Przemysł 4.0”, który jest skierowany do małych i średnich firm z branży produkcyjnej, które planują wdrożenie zmian w zakresie cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji.

Renata Gajewska-Kostro, Kierownik Departamentu Internacjonalizacji Przedsiębiorstw PARP omówi zasady konkursu „Granty na Eurogranty”. Przedsięwzięcie umożliwia zdobycie pieniędzy na pokrycie kosztów przygotowania projektu w ramach programów: Kreatywna Europa, LIFE, Horyzont Europa czy Single Market Programme.

Uczestnicy wydarzenia poznają też zasady przedsięwzięcia EIC Accelerator, wspierającego projekty, które sprzyjają innowacyjności i mają potencjał do ekspansji. Mechanizm omówi Michał Wujewski, Konsultant Projektów Europejskich RPK Poznań.

Piotr Nędzewicz i Jan Chełkowski z DIH4Future przybliżą działalność hubu i sposoby wsparcia przedsiębiorstw w transformacji cyfrowej.

Wydarzenie będzie prowadzone on-line, organizator wymaga wcześniejszej rejestracji.

Plan wydarzenia

Powitanie uczestników 10:00 - 10:05
Przemysł 4.0 pilotaż – nowy konkurs PARP dla małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych, 10:05 - 10:35
Wsparcie DIH4Future w procesie transformacji 10:35 - 10:55
Sesja Q&A 10:55 - 11:15
EIC Accelerator 11:15 - 11:35
Granty na Eurogranty 11:35 - 12:05
Sesja Q&A 12:05 - 12:30
Więcej informacji