Przejdź do treści

AI Act – wpływ nowych regulacji unijnych na biznes

Data: 28 marca 2024 (zakończone)
Organizator: Platforma Przemysłu Przyszłości

Podczas wydarzenia eksperci przedstawią proces tworzenia definicji Sztucznej Inteligencji oraz regulacje prawne ogłoszone przez Parlament Europejski, Radę Europejską i Komisję Europejską w akcie unijnym “AI Act”. W spotkaniu udział weźmie m.in. Robert Kroplewski, główny negocjator AI Act ze strony Polski, członek High Level Expert Group on AI w Komisji Europejskiej, a także były wiceprzewodniczący grupy roboczej AI Governance OECD, który aktywnie uczestniczył w tworzeniu nowych regulacji w UE i na świecie.

Webinar umożliwi uzyskanie wiedzy i perspektywy z samego źródła. To szansa do dyskusji o tym jaki wpływ mają nowe regulacje na biznes w Polsce i jakie szanse przed nami.

Uczestnicy dowiedzą się, jak nowe przepisy mogą przyczynić się do:

  • Identyfikacji AI – jaka jest geneza definicji i powstałych regulacji, oraz jaki wpływ mieli polscy przedstawiciele w Parlamencie Europejskim?
  • Wykluczenia branż – czy uwzględniono wszystkie gałęzie przemysłu?
  • Podjęcia kroków przez kraje UE – czy Polska jest gotowa?
  • Wzrostu konkurencyjności – czy polskie firmy dostosują się do nowych regulacji?
  • Zagrożeń z wykorzystania AI – czy utrudnienia dotkną zarówno MŚP jak i duże firmy?

Webinar jest bezpłatny. Aby wziąć udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Spotkanie odbędzie się w formule online w aplikacji Microsoft Teams. Kliknij tutaj, aby wypełnić formularz zgłoszeniowy. Webinar kończy się otrzymaniem zaświadczenia uczestnictwa.

Prelegenci

Robert Kroplewski Radca prawny, wieloletni praktyk konwergencji technologicznej oraz specjalista w zakresie prawa nowych technologii i ich transferu, usług mediów elektronicznych i komunikacji społecznej. Robert Kroplewski Radca prawny, wieloletni praktyk konwergencji technologicznej oraz specjalista w zakresie prawa nowych technologii i ich transferu, usług mediów elektronicznych i komunikacji społecznej. Wiceprzewodniczący Grupy Roboczej AI Goes OECD utworzonej w celu urzeczywistnienia rekomendacji OECD dla sztucznej inteligencji w przestrzeni współpracy międzynarodowej. Główny Doradca Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Były pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. Społeczeństwa Informacyjnego w KPRM i główny negocjator ze strony Polski AI Act oraz Traktatu o Sztucznej Inteligencji, Prawa Człowieka, Demokracji i Praworządności i rekomendacji OECD. Wiceprzewodniczący grupy roboczej Innowacja i komercjalizacja w globalnym partnerstwie na rzecz Sztucznej Inteligencji GPAI.AI. Członek grupy wysokiego szczebla na rzecz Sztucznej Inteligencji przy Komisji Europejskiej odpowiedzialnej za stworzenie założeń politycznych dla strategii Sztucznej Inteligencji Unii Europejskiej.
Carlo Paolicelli Zastępca Dyrektora Działu Ekosystemu Przemysłu Przyszłości w Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Specjalizuje się w międzynarodowym i europejskim prawodawstwie dotyczącym technologii Carlo Paolicelli Zastępca Dyrektora Działu Ekosystemu Przemysłu Przyszłości w Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Specjalizuje się w międzynarodowym i europejskim prawodawstwie dotyczącym technologii cyfrowych. Uczestniczy w procesach konsultacyjnych w Komisji Europejskiej i Parlamencie Europejskim. Jest współzałożycielem Komitetu Technicznego nr 338 (ds. Sztucznej Inteligencji) przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym, a także uczestniczy w inicjatywie Komisji Europejskiej AI PACT.
Daniel Iwaniec Application Development Manager w firmie ELPLC S.A. zajmującej się automatyzacją oraz robotyzacją przemysłu. Programista, współtwórca oprogramowania do zarządzania produkcją.
Danuta Rutkowska prof. dr hab. inż. pełniąca funkcję Prorektora ds. Nauki w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Prowadzi działalność naukową w dyscyplinie Informatyka Techniczna i Telekomunikacja oraz Danuta Rutkowska prof. dr hab. inż. pełniąca funkcję Prorektora ds. Nauki w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Prowadzi działalność naukową w dyscyplinie Informatyka Techniczna i Telekomunikacja oraz zajęcia dydaktyczne na kierunku Informatyka, w zakresie sztucznej inteligencji. Jest członkiem „Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji” oraz „Polskiego Towarzystwa Sieci Neuronowych”. Jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej i byłym pracownikiem Politechniki Częstochowskiej.
Więcej informacji
Exit mobile version