Przejdź do treści

„Wiedza ma warstwy” – webinary o druku 3D


  • Mikroskopia konfokalna, produkcja wielomateriałowa i przemysłowe drukarki 3D to tematy zaplanowanych wydarzeń.
  • Eksperci omówią między innymi działanie urządzeń przeznaczonych do szybkiego prototypowania.
  • Spotkania, organizowane przez firmę Sygnis, rozpoczną się 23 lutego o 13:00 – poniżej publikujemy link do zapisów.

Zainteresowani tematyką druku 3D mogą wziąć udział w trzech spotkaniach poświęconych rozwiązaniom z dziedziny biotechnologii, przemysłu i nauki. Podczas pierwszego zaznajomią się z mikroskopią konfokalną, czyli obrazowaniem cechującym się powiększonym kontrastem i dużą rozdzielczością. Rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w medycynie i biologii, ponieważ pozwala obserwować tkanki nawet w 600-krotnym powiększeniu, ale znajduje zastosowanie również w pobieraniu informacji z systemów optycznego przechowywania danych, czy skanowaniu i odzyskiwaniu uszkodzonych nagrań.

Przemysłowe drukarki i produkcja wielomateriałowa

Drugie wydarzenie, prowadzone hybrydowo – online i w showroomie organizatora, firmy Sygnis, znajdującym się w Warszawie, przy ul. Chmielnej 73, będzie zawierało prezentację przemysłowych drukarek 3D. Uczestnicy poznają szczegóły działania 2 modeli urządzeń – mniejszej maszyny służącej szybkiemu prototypowaniu i dużej drukarce przemysłowej, w której wydruki powstają w maksymalnie 30 godzin. Ostatnie spotkanie będzie poświęcone produkcji wielomateriałowej.

Szczegóły

Webinary będą prowadzone od 23 do 25 lutego – spotkania każdego dnia rozpoczną się o godz. 13:00. Zapisy są prowadzone w serwisie organizatora. Goście poszczególnych spotkań to: dr Wilde Geraint, specjalista w dziedzinie nauk neurologicznych, Tomasz Frąckiewicz odpowiedzialny za rozwój sprzedaży w firmie Sinterit produkującej drukarki, a także Seung-Hwan Lim – badacz wytwarzania przyrostowego. Poprzednie webinary z cyklu pt. „Wiedza ma warstwy” można zobaczyć na YouTube’ie.

Druk 3d w produkcji

O wykorzystaniu wytwarzania przyrostowego w przemyśle, opowiadał Andrzej Burgs, prezes Sygnis, który był gościem webinaru organizowanego przez Platformę Przemysłu Przyszłości. Ekspert zaznaczał, że druk 3D sprzyja utrzymaniu ruchu w fabrykach dzięki możliwości szybkiego przygotowania potrzebnych części. Relację ze spotkania opublikowaliśmy w portalu.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na