Przejdź do treści

Studia dla menadżerów przemysłu 4.0


  • Politechnika Śląska uruchomiła studia MBA poświęcone nowoczesnemu przemysłowi.
  • Uczelnia zaplanowała 120 godzin zajęć dotyczących m.in. VR, chmury obliczeniowej, czy modeli biznesowych.
  • Studentami mogą zostać osoby z co najmniej trzyletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych.

Autonomiczne roboty, modele biznesowe, cyberbezpieczeństwo i chmura obliczeniowa to tylko niektóre tematy studiów Master of Business Administration o profilu „Przemysł 4.0” przygotowanych przez Politechnikę Śląską. Na studentów czekają zajęcia z wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, przetwarzania dużych zbiorów danych, oraz symulacji i wizualizacji procesów. Uczestnicy kursów poznają metody oceny technologii i produktu, a także odwiedzą przedsiębiorstwa, które wykorzystują rozwiązania p4.0.

Kto może zostać studentem?

W sumie uczelnia zaplanowała 120 godzin poświęconych zagadnieniom nowoczesnej wytwórczości, oraz 550 godzin wykładów z zakresu ekonomii i finansów, prawa, komunikacji społecznej, zarządzania, czy psychologii. Na studia mogą zapisać się osoby z co najmniej trzyletnim doświadczeniem na stanowisku kierowniczym udokumentowanym umowami o pracę, zlecenia, kontraktami menadżerskimi lub prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Jak podkreślają przedstawiciele PŚ, program studiów przygotowano na podstawie standardów akredytacji stowarzyszenia Association of Master of Business Administration.

P4.0 na studiach podyplomowych

Studia podyplomowe poświęcone nowoczesnemu przemysłowi przygotowały: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Politechnika Warszawka, Politechnika Śląska, a także Akademia Leona Koźmińskiego. Z kolei we współpracy z przedsiębiorstwami uczelnie, m.in. Politechnika Krakowska i AGH, otwierają laboratoria ułatwiające kształcenie w dziedzinach związanych z robotyką, automatyzacją czy zarządzaniem produkcją.

Które kierunki cieszą się największym zainteresowaniem?

Jak wynika z „Informacji o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021” przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, w tym roku akademickim na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich najwięcej kandydatów na jedno miejsce przypadło na kierunku o nazwie inżynieria internetu rzeczy. Pod względem liczby zainteresowanych wysoko znalazły się również: mechanika i projektowanie maszyn, informatyka i systemy inteligentne, automatyka, robotyka i systemy sterowania, a także computer science.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na