Przejdź do treści

Pomorska
Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości

Łukasz Brządkowski
Sekretarz

Pomorskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości
lukasz.brzadkowski@fppp.gov.pl
503070478

Pomorska Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości

Pomorska Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości ma 20 członków. Wśród członków Rady są wybitni naukowcy, jednocześnie sprawujący w Fundacji funkcję ekspertów w dziedzinach związanych z Przemysłem 4.0. Są tu również regionalni przedsiębiorcy, którzy mają ogromne doświadczenie w praktyce budowania
i rozwijania przedsiębiorstw w zmiennych warunkach gospodarczych. Mamy w Radzie również aktywnie działających przedstawicieli klastrów i izb gospodarczych, którzy na co dzień wspierają lokalnych przedsiębiorców w ich działalności, a także współpracują z Radą w organizacji szkoleń i warsztatów.

Pomorska Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości podejmuje w/w działania poprzez organizację szkoleń i warsztatów dla regionalnych przedsiębiorców,
a także poprzez czynny udział jako ciało doradcze i merytoryczne w różnych regionalnych wydarzeniach społeczno-gospodarczych (takich, jak kongresy, konwencje, panele dyskusyjne, itp.).

Skład rady

 • Zbigniew Wysocki
  Zbigniew Wysocki (Przewodniczący) Przewodniczący Pomorskiej Rady Przemysłu Przyszłości, informatyk.
 • Jarosław M. Parzuchowski
  Jarosław M. Parzuchowski Prezes Zarządu Fundacji Interizon, koordynatora Krajowego Klastra Kluczowego Interizon. Pełni funkcję Przewodniczącego Rady Inteligentnej Specjalizacji Pomorza „Technologie Jarosław M. Parzuchowski Prezes Zarządu Fundacji Interizon, koordynatora Krajowego Klastra Kluczowego Interizon. Pełni funkcję Przewodniczącego Rady Inteligentnej Specjalizacji Pomorza „Technologie Interaktywne w środowisku nasyconym informatycznie”. Ekspert Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami badawczo – rozwojowymi z branży informatycznej. Członek Konwentu Gospodarczego przy Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita oraz Rady Programowej Regionalnego Programu Strategicznego. Jeden z inicjatorów powołania Pomorskiego Hubu Innowacji Cyfrowych, jednego z polskich European Digital Innovation Hubs.
 • Karol Kardasiński
  Karol Kardasiński Absolwent wydziału Ekonomicznego na Uniwersytecie Gdańskim, kierunek – Transport i Handel Morski. Ukończył również studia MBA w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu Karol Kardasiński Absolwent wydziału Ekonomicznego na Uniwersytecie Gdańskim, kierunek – Transport i Handel Morski. Ukończył również studia MBA w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu, obecnie studiuje prawo zamówień publicznych na Uniwersytecie Gdańskim – podyplomowo. Prezes Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej – KZN Pomorze sp. z o.o.. Posiadam wieloletnie doświadczenie w finansach – prowadząc własną działalność gospodarczą, w zarządzaniu, administracji, a także w sektorze NGO’s będąc Prezesem i Wiceprezesem kilku organizacji społecznych.
 • Ryszard Łusiak
  mgr inż. Ryszard Łusiak Inżynier, menadżer i przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem w kreowaniu i udoskonalaniu nowoczesnych procesów wytwarzania oprogramowania. mgr inż. Ryszard Łusiak Inżynier, menadżer i przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem w kreowaniu i udoskonalaniu nowoczesnych procesów wytwarzania oprogramowania. Absolwent Politechniki Gdańskiej i Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Swoją wiedzę i doświadczenie budował w największych światowych korporacjach ( m.in General Electric, United Technologies Corporation, Amazon ), uczestniczył w projektach wielu rozwiązań z dziedziny elektroniki i informatyki dostępnych powszechnie w domach w Polsce i na całym świecie. Aktywny społecznie, radny i członek Zarządu gdańskiej dzielnicy Orunia Górna – Gdańsk Południe.
 • Arkadiusz Mroczkowski
  Arkadiusz Mroczkowski Przedsiębiorcą od 1983 roku. Obecnie właściciel firmy Malwex w Gościszewie prowadzącej Gościniec Rycerski. Przewodniczący Przewodniczący Rady Klastra Energetycznego Malbork – Żuławy.
 • Sławomir Erber
  Sławomir Erber Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (kierunek: historia) i Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Były, wieloletni Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu. Sławomir Erber Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (kierunek: historia) i Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Były, wieloletni Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu. Aktualnie – Prezes Zarządu Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego w Dzierzgoniu (od 2018 r.) oraz członek Pomorskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej.
 • Maciej Filarecki
  Maciej Filarecki Ponad 20 lat doświadczenia w zarządzaniu zespołami w środowisku przemysłowym. Aktualnie w firmie Flex jest odpowiedzialny za tczewski Dział IT, który obejmuje wsparcie IT Maciej Filarecki Ponad 20 lat doświadczenia w zarządzaniu zespołami w środowisku przemysłowym. Aktualnie w firmie Flex jest odpowiedzialny za tczewski Dział IT, który obejmuje wsparcie IT, inżynierię danych i aplikacji biznesowych, wdrożenia rozwiązań IT. Doświadczenie zdobywał w działach inżynieringu, HR, produkcji, w inicjatywach Lean i Six Sigma oraz w regionalnych i globalnych programach wdrożeń rozwiązań informatycznych na bazie innowacji poszczególnych zakładów pracy. Od 2009 roku działa w Radzie Pomorskiego Klastra ICT „Interizon”. Pasjonuje się nowoczesną technologią i poznawaniem świata.
 • Tomasz Radziwanowski
  Mgr inż. Tomasz Radziwanowski (członek Rady) Prezes Zarządu 2BePRO Sp. z o. o., Dyrektor strategiczny i zarządzający z wieloletnim korporacyjnym doświadczeniem. Realizował prace strategiczne w zakresie zmian i Mgr inż. Tomasz Radziwanowski (członek Rady) Prezes Zarządu 2BePRO Sp. z o. o., Dyrektor strategiczny i zarządzający z wieloletnim korporacyjnym doświadczeniem. Realizował prace strategiczne w zakresie zmian i restrukturyzacji w sytuacji kryzysowej spółki z zachowaniem zmian strategicznych oraz rozwoju kultury organizacyjnej. Zarządzał pionem handlowym i operacyjnym, budował efektywne zespoły w realizacji zadań dla firmy oraz dbał o jakość przepływu informacji wdrażając autorskie systemy rozwoju oraz kontroli procesów. Certyfikowany facilitator KAIZEN, negocjator, projekt manager. Wieloletni praktyk zarządzania strukturami wielowymiarowymi na poziomie strategicznym, portfelami projektów, sprzedaży, serwisu. Z wykształcenia inżynier budownictwa z uprawnieniami budowlanymi Politechniki Gdańskiej, z bogatym doświadczeniem w zarządzaniu wielomilionowymi portfelami projektów inwestycyjnych zarówno w komercyjnych jak i publicznych procesach inwestycyjnych. Absolwent studiów podyplomowych  z zakresu zarządzania portfelami projektów oraz zasobami ludzkimi Wyższej Szkoły Bankowej, absolwent studiów MBA.
 • Wojciech Helmin
  Mgr inż. Wojciech Helmin Absolwent wydziału ETI PG. Właściciel firmy HEGAM. Jego firma zajmuje się budową i automatyzacją linii produkcyjnych. Specjalizuje się w systemach kontrolnych podzespołów Mgr inż. Wojciech Helmin Absolwent wydziału ETI PG. Właściciel firmy HEGAM. Jego firma zajmuje się budową i automatyzacją linii produkcyjnych. Specjalizuje się w systemach kontrolnych podzespołów samochodowych na liniach produkcyjnych. Testery firmy HEGAM testują podzespoły (takie jak pasy bezpieczeństwa, zamki samochodowe, podnośniki do szyb, fotele i inne) do większości marek samochodów klasy premium. Katolik, mąż, ma 4 dzieci i psa.
 • Dobrosława Frączak
  Dobrosława Frączak Członkini Prezydium Pomorskiej Rady Przemysłu Przyszłości 
 • Piotr Pielecki
  Piotr Pielecki Członek Prezydium Pomorskiej Rady Przemysłu Przyszłości
 • Maciej Czarnecki
  Maciej Czarnecki Członek Pomorskiej Rady Przemysłu Przyszłości
 • Radosław Wika
  Radosław Wika Członek Pomorskiej Rady Przemysłu Przyszłości