Przejdź do treści

Dolnośląska
Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości

Damian Kulesza
Sekretarz

Dolnośląskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości
damian.kulesza@fppp.gov.pl
607 041 832

Dolnośląska Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości

Dolnośląska Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości ma 20 członków. Wśród członków Rady są wybitni naukowcy, jednocześnie sprawujący w Fundacji funkcję ekspertów w dziedzinach związanych z Przemysłem 4.0. Są tu również regionalni przedsiębiorcy, którzy mają ogromne doświadczenie w praktyce budowania
i rozwijania przedsiębiorstw w zmiennych warunkach gospodarczych. Mamy w Radzie również aktywnie działających przedstawicieli klastrów i izb gospodarczych, którzy na co dzień wspierają lokalnych przedsiębiorców w ich działalności, a także współpracują z Radą w organizacji szkoleń i warsztatów.

Dolnośląska Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości podejmuje w/w działania poprzez organizację szkoleń i warsztatów dla regionalnych przedsiębiorców,
a także poprzez czynny udział jako ciało doradcze i merytoryczne w różnych regionalnych wydarzeniach społeczno-gospodarczych (takich, jak kongresy, konwencje, panele dyskusyjne, itp.).

Skład rady

 • Wojciech Murdzek
  Wojciech Murdzek (Przewodniczący) Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. W latach 1999-2002 – starosta powiatu świdnickiego. A od 2002 do 2014, przez trzy kadencje, sprawował urząd prezydenta Wojciech Murdzek (Przewodniczący) Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. W latach 1999-2002 – starosta powiatu świdnickiego. A od 2002 do 2014, przez trzy kadencje, sprawował urząd prezydenta Świdnicy. W latach 2014-2015 – radny Rady Powiatu Świdnickiego. . Od 2015 do 2019 r., był posłem z listy PiS, VIII kadencji. 5 grudnia 2019 r. powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, był nim do 16 kwietnia 2020 r. Od 16 kwietnia do 19 października 2020 r. pełnił funkcję ministra nauki i szkolnictwa wyższego.
 • Michał Bobowiec
  Michał Bobowiec Prezes Zarządu Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Zawodowo pracował jako menedżer. Od 2008 do 2010 był wiceprezesem państwowej spółki Energia Pro Koncern Michał Bobowiec Prezes Zarządu Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Zawodowo pracował jako menedżer. Od 2008 do 2010 był wiceprezesem państwowej spółki Energia Pro Koncern Energetyczny, zasiadał również w radach nadzorczych m.in. Tauron Dystrybucja i KS Górnik Polkowice[3]. W latach 2014–2016 pozostawał wiceprezesem ds. finansowych w spółce organizującej World Games 2017, zaś w 2016 został członkiem zarządu spółki Stadion Wrocław. Od marca 2017 do stycznia 2018 był prezesem klubu piłkarskiego Śląska Wrocław. W listopadzie 2021 objął stanowisko dyrektora Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
 • Edward Chlebus
  prof. dr hab. Inż. Edward Chlebus Kierownik katedry technologii laserowej Politechnika Wrocławska. Polski inżynier mechanik. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. prof. dr hab. Inż. Edward Chlebus Kierownik katedry technologii laserowej Politechnika Wrocławska. Polski inżynier mechanik. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Od 2001 r. profesor na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej i dziekan Wydziału Mechanicznego (2008-2012 i od 2012 r.). 19 grudnia 2019 w Pałacu Prezydenckim otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej.
 • Andrzej Dybczyński
  Andrzej Dybczyński Dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii. Menedżer i naukowiec z ponad 15-letnim doświadczeniem w zarządzaniu, w tym jednostkami o Andrzej Dybczyński Dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii. Menedżer i naukowiec z ponad 15-letnim doświadczeniem w zarządzaniu, w tym jednostkami o charakterze badawczo-naukowym. Zastępca Dyrektora Instytutu Politologii na Uniwersytecie Wrocławskim w latach 2005 – 2012. Kierownik Podyplomowego Studium Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej w latach 2009 – 2014. Ekspert Forum Debaty Publicznej Kancelarii Prezydenta RP w latach 2013 – 2015. Konsultant Ministerstwa Obrony Narodowej w latach 2013 – 2015. Menedżer w firmie IBM w latach 2014 – 2017, odpowiadający za organizację i nadzór nad pionem wsparcia zespołów projektowych na półkuli zachodniej. Dyrektor Zarządzający w KGHM Cuprum Sp. z o.o. do lutego 2018 roku.
 • Piotr Dytko
  Piotr Dytko Wiceprezes Zarządu PAIH. Pełnił m.in. funkcję prezesa zarządu Związku Pracodawców Business and Science Poland. Wcześniej kierował jednostkami ochrony zdrowia oraz Piotr Dytko Wiceprezes Zarządu PAIH. Pełnił m.in. funkcję prezesa zarządu Związku Pracodawców Business and Science Poland. Wcześniej kierował jednostkami ochrony zdrowia oraz podmiotami badawczo-rozwojowymi w tym m.in. Polskim Ośrodkiem Rozwoju Technologii PORT czy głównym ośrodkiem badawczym grupy kapitałowej KGHM – KGHM Cuprum.
 • Wojciech Humiński
  Wojciech Humiński Prezes Zarządu Test Army Group S.A.Pełnił wyższe stanowiska kierownicze w bankowości detalicznej i branży consumer finance. Wojciech Humiński Prezes Zarządu Test Army Group S.A.Pełnił wyższe stanowiska kierownicze w bankowości detalicznej i branży consumer finance. Posiada Doświadczenie w zakładaniu nowych firm oraz rozwoju i transformacji firm. Prowadził 2 tys. zespoły sprzedażowe, marketingowe i operacyjne o złożonej strukturze. Współtwórca sukcesu biznesowego Eurobanku,Test Army, Lukas Bank.
 • Dawid Jackiewicz
  Dawid Jackiewicz Prezes (GK PKN Orlen)-Orlen Synthos Green Energy. Był z-cą prezydenta miasta Wrocławia. Poseł Sejmu V kadencji. Od 13 września 2007 do 21 listopada 2007 był sekretarzem stanu Dawid Jackiewicz Prezes (GK PKN Orlen)-Orlen Synthos Green Energy. Był z-cą prezydenta miasta Wrocławia. Poseł Sejmu V kadencji. Od 13 września 2007 do 21 listopada 2007 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, następnie wiceprzewodniczący Komisji Skarbu Państwa. Poseł do Sejmu od 2011 r. i następnie europoseł od 2014r.16.112015-15.09.2016 minister skarbu państwa. W 2020 objął stanowisko doradcy zarządu przedsiębiorstwa Orlen Unipetrol. W 2022 objął stanowisko wiceprezesa zarządu spółki Orlen Synthos Green Energy.
 • Andrzej Kaleta
  prof. dr hab. Andrzej Kaleta Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Profesor nauk ekonomicznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, rektor tej uczelni w kadencjach prof. dr hab. Andrzej Kaleta Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Profesor nauk ekonomicznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, rektor tej uczelni w kadencjach 2016–2020 oraz 2020–2024.
 • Maciej Klóska
  Maciej Klóska Prezes Zarządu Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki. Prezes Dolnośląskiego Centrum Druku 3D.i Dolnośląskiego Centrum Sportu. Maciej Klóska Prezes Zarządu Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki. Prezes Dolnośląskiego Centrum Druku 3D.i Dolnośląskiego Centrum Sportu. Dyrektor sprzedaży i marketingu Stadionu Wrocław.
 • Jacek Lewandowski
  Jacek Lewandowski Dyrektor Coventry University Wrocław. Doświadczony wykładowca i badacz z udokumentowaną historią pracy w sektorze szkolnictwa wyższego. Jacek Lewandowski Dyrektor Coventry University Wrocław. Doświadczony wykładowca i badacz z udokumentowaną historią pracy w sektorze szkolnictwa wyższego. Wykwalifikowany w informatyce, bazach danych, programowaniu, specjalista ds. technologii informatycznych z doktoratem w dziedzinie informatyki biomedycznej, sieci czujników i rozpoznawania wzorców z Coventry University.
 • Michał Łuczak
  Michał Łuczak Prezes Dolnośląskiej Izby Gospodarczej. Prezes Mercedes-Benz Grupa Wróbel.
 • Emilia Mazgajczyk
  Emilia Mazgajczyk Zastępca kierownika projektu Level 4.0 DIH Adiunkt Politechnika Wrocławska.
 • Jarosław Obremski
  Jarosław Obremski Wojewoda Dolnośląski. 1990–1998 członek zarządu miasta Wrocławia. Od 2015 senator RP. 29.11.2019 został wojewodą dolnośląskim.
 • Magdalena Okulowska
  Magdalena Okulowska Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A. W latach 2005-2018 zatrudniona w Urzędzie Miejskim Wrocławia, od roku 2013 jako Zastępca Dyrektora Departamentu Magdalena Okulowska Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A. W latach 2005-2018 zatrudniona w Urzędzie Miejskim Wrocławia, od roku 2013 jako Zastępca Dyrektora Departamentu Prezydenta koordynowała pracę biur: Promocji, Komunikacji Społecznej i Współpracy z Zagranicą. W latach 2018-2019 pracowała we Wrocławskim Parku Technologicznym, odpowiadając za marketing i public relations Parku, a także za promocję ulokowanych w nim firm.
 • Radosław Pilut
  Radosław Pilut Prezes Zarządu KGHM CUPRUM. W latach 2005-2010 pracował w KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Wzbogacania Rud na stanowiskach produkcyjnych, a następnie w pionie rozwoju. Radosław Pilut Prezes Zarządu KGHM CUPRUM. W latach 2005-2010 pracował w KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Wzbogacania Rud na stanowiskach produkcyjnych, a następnie w pionie rozwoju. W latach 2010-2020 zatrudniony w Centrali KGHM Polska Miedź S.A. w obszarze badań i rozwoju na samodzielnych stanowiskach inżynierskich i kierowniczych różnego szczebla. W kwietniu 2020 r. został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu KGHM CUPRUM sp. z o.o. – CBR.
 • Maciej Potocki
  Maciej Potocki Prezes Zarządu Wrocławski Park Technologiczny. Współpracownik prezydenta miasta Wrocławia. Był odpowiedzialny za nadzorowanie kilkunastu wydziałów: Biura Nadzoru Maciej Potocki Prezes Zarządu Wrocławski Park Technologiczny. Współpracownik prezydenta miasta Wrocławia. Był odpowiedzialny za nadzorowanie kilkunastu wydziałów: Biura Nadzoru Właścicielskiego, Biura Prezydenta, Biura Współpracy z Zagranicą, Biura Promocji Miasta, Biura Rady Miejskiej, Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów, Biura Prasowego ,Biura Współpracy z Uczelniami Wyższymi, Zespołu Audytu Wewnętrznego oraz Zespołu Zarządzania Projektami. W 2012 roku został powołany na stanowisko prezesa zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego.
 • Cezary Przybylski
  Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Członek zarządu gminy Warta Bolesławiecka. Wicestarosta Bolesławiecki. Od 13.02.2014 marszałek województwa dolnośląskiego
 • Łukasz Przysucha
  Łukasz Przysucha Ekspert ds. IT , GK PGNiG-Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. / Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Od 2016 Kierownik Działu Rozwoju PSG. Łukasz Przysucha Ekspert ds. IT , GK PGNiG-Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. / Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Od 2016 Kierownik Działu Rozwoju PSG. Doktorant z zakresu Smart Cities na U.E. we Wrocławiu.
 • Tadeusz Rycharski
  Tadeusz Rycharski Prezes Zarządu Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Konsultant UN Global Compact.Były burmistrz Kamiennej Góry, wiceburmistrz Lubawki, wicestarosta powiatu Tadeusz Rycharski Prezes Zarządu Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Konsultant UN Global Compact.Były burmistrz Kamiennej Góry, wiceburmistrz Lubawki, wicestarosta powiatu kamiennogórskiego. Był członkiem zespołu opracowującego zestawy wskaźników zrównoważonego rozwoju na zlecenie Ministra Środowiska.
 • Paweł Stefański
  Paweł Stefański Prezes Zarządu Balluff SP. z o.o 
 • Przemysław Strzelec
  Przemysław Strzelec Dyrektor Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu. Project manager z dużym doświadczeniem w finansach, budownictwie i inwestycjach zagranicznych
 • Tomasz Szpikowski
  Tomasz Szpikowski Prezes Zarządu Bergman Engineering Sp. z o.o. Doświadczony dyrektor generalny z udokumentowaną historią pracy w branży kadrowo-rekrutacyjnej. Tomasz Szpikowski Prezes Zarządu Bergman Engineering Sp. z o.o. Doświadczony dyrektor generalny z udokumentowaną historią pracy w branży kadrowo-rekrutacyjnej. Wykwalifikowana w negocjacjach, planowaniu biznesowym, doradztwie personalnym, zarządzaniu sprzedażą i rekrutacji technicznej. Ekspert ds. rozwoju biznesu, absolwent Georgetown University.
 • Ryszard Wawryniewicz
  Ryszard Wawryniewicz Wiceprezes Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Zastępca prezydenta miasta Świdnicy, poseł na Sejm RP, wicestarosta powiatu świdnickiego.
 • Piotr Wojtyczka
  Piotr Wojtyczka Prezes Zarządu WSSE Inwest Park Sp. z o.o. (Wałbrzyska SSE). W 2015-2016 r. pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu w spółce Lotniczy Dworzec Towarowy Cargo Piotr Wojtyczka Prezes Zarządu WSSE Inwest Park Sp. z o.o. (Wałbrzyska SSE). W 2015-2016 r. pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu w spółce Lotniczy Dworzec Towarowy Cargo, następnie jako manager, wiceprezes zarządu i prokurent spółki informatycznej. Od 2016 r., w ramach własnej działalności gospodarczej, prowadził bieżące doradztwo strategiczne z zakresu Public Relations oraz Public Affairs. Od marca 2017 r. manager i prezes zarządu w agencji komunikacji zintegrowanej – Prospect.
 • Piotr Wrzecioniarz
  prof. Piotr Wrzecioniarz Członek Instytutu Strategii Gospodarczych i Geopolitycznych. Profesor Politechniki Wrocławskiej, a także Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. prof. Piotr Wrzecioniarz Członek Instytutu Strategii Gospodarczych i Geopolitycznych. Profesor Politechniki Wrocławskiej, a także Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prezes Zarządu w: TUVPOL, Intergeo Polska, Instytut Inwentyki. członek rad nadzorczych, doradca zarządów firm produkcyjnych, usługowych oraz urzędów. Członek: Business Centre Club (BCC), Dolnośląska Izba Gospodarcza, Oddział Wrocławski Polskiej Akademii Nauk, Polska Izba Gospodarcza EKO – ROZWÓJ, Dolnośląska Rada Przedsiębiorczości i Nauki, uczelni Dolnego Śląska, Polskie Towarzystwo Cybernetyczne, Polskie Towarzystwo Naukowe Motoryzacji i innych prestiżowych organizacji.