Przejdź do treści

Przemysł Przyszłości – Nr 4/2021


  • Przedstawiamy czwarty numer magazynu Platformy Przemysłu Przyszłości. Artykuły traktują m.in. o założycielskich i intensyfikujących technologiach gospodarki cyfrowej, druku przestrzennym i edukacji pod kątem przemysłu 4.0. Poniżej można pobrać e-wydanie kwartalnika.

O technologiach założycielskich cyfrowej gospodarki, czyli komputerze, smartfonie i internecie, w czwartym numerze magazynu piszą prof. Katarzyna Śledziewska i prof. Renata Włoch. Kwartalnik zamyka artykuł autorek poświęcony rozwiązaniom intensyfikującym, wyszczególnionym na podstawie metody oceny trendów technologicznych wypracowanej przez badaczy DELab-u (Digital Economy Lab) Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspertki przyglądają się m.in. chmurze obliczeniowej, internetowi rzeczy i robotyzacji. Kwestie wykorzystania innowacji do zwiększania fizycznych i poznawczych zdolności pracowników porusza Jacek Tomczyk. Dziennikarz, razem ze specjalistką PPP w dziedzinie druku 3D, Kingą Skrzek, omawia zagadnienia druku 2,5D, 4D, a także 5D. Z kolei dr Ziemowit Socha, socjolog, ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości i Instytutu Badań Edukacyjnych przyjrzał się edukacji technicznej w kontekście kompetencji potrzebnych w czwartej rewolucji przemysłowej.

Spis treści:

4 | Technologie założycielskie przemysłu 4.0 – Katarzyna Śledziewska, Renata Włoch
14 | Superpracownik przyszłości powstanie za sprawą human augmentation – Jacek Tomczyk
18 | Nie tylko druk 3D – poznaj różnice pomiędzy drukiem 2.5D, 4D i 5D – Kinga Skrzek, Jacek Tomczyk
22 | Obraz edukacji technicznej pod kątem przemysłu 4.0 – Ziemowit Socha
26 | Powstało Forum Automatyki i Robotyki Polskiej – Aleksandra Grendys
28 | Technologie intensyfikujące cyfrowej gospodarki – Katarzyna Śledziewska, Renata Włoch

Pobierz magazyn
Zgadzam się na

Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na