Przejdź do treści

Polskie Produkty Przyszłości poznamy 16 czerwca


  • Do konkursu zgłosiło się 219 autorów innowacji produktowych i technologicznych.
  • Łączna wartość nagród i wyróżnień to 600 tysięcy złotych.
  • Przedsięwzięcie organizują Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

W 23 edycji konkursu „Polski Produkt Przyszłości” autorzy 219 innowacyjnych produktów i technologii walczą o nagrody finansowe i promocję swoich rozwiązań. Pula nagród to 600 tysięcy złotych – po 100 tysięcy dla zwycięzców i po 25 tysięcy dla wyróżnionych. Wyroby zgłoszone w konkursie muszą być co najmniej na 6 poziomie gotowości technologicznej, czyli po przetestowaniu w warunkach rzeczywistych, a jeśli ich produkcja się rozpoczęła, to powinna trwać co najwyżej 2 lata.

16 czerwca o 16:00

Rywalizacja obejmuje 3 kategorie: Produkt Przyszłości Przedsiębiorcy, Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki, a także Wspólny Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Przedsiębiorcy. Jury przyzna również nagrody specjalne: za produkt przedsiębiorcy, który działa na rynku nie dłużej niż trzy lata, za rozwiązanie z branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz w obszarze ekoinnowacji. Zwycięzców inicjatywy Polskiej Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju poznamy 16 czerwca w czasie gali, którą będzie można oglądać w serwisie PARP – transmisja rozpocznie się o 16:00. Wcześniej wydarzenie było planowane na 25 marca, jednak organizatorzy zmienili termin z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju.

Wcześniejsze edycje konkursu

Inicjatywa Polski Produkt Przyszłości jest organizowana od 23 lat. W tym czasie eksperci ocenili ponad 1000 zgłoszeń, wręczyli 60 nagród oraz 129 wyróżnień. Ubiegłoroczną edycję wygrały: firma StethoMe za inteligentny stetoskop i oprogramowanie umożliwiające samodzielne przeprowadzanie badania w domu, Akademia Górniczo-Hutnicza za Otoimplant, czyli protezę ucha środkowego. Dwie nagrody specjalne (Ministra Rozwoju oraz za produkt ekoinnowacyjny), a także wyróżnienie otrzymała spółka ML System, producent szyb z powłoką kwantową, które działają jak ogniwa fotowoltaiczne.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na