Przejdź do treści

O DIH-ach i klastrach na konferencji CYBERSEC Regions&Cities 2021


  • Platforma Przemysłu Przyszłości współorganizowała dwie debaty podczas konferencji CYBERSEC Regions&Cities 2021.
  • Eksperci omówili rolę Hubów Innowacji Cyfrowych w transformacji cyfrowej przedsiębiorstw.
  • Poruszali również zagadnienia dotyczące Polskiego Ładu.

Platforma Przemysłu Przyszłości była organizatorem dwóch debat na konferencji CYBERSEC Regions&Cities 2021. Przedstawiciele PPP, klastrów i przedsiębiorstw rozmawiali o przemianach polskiej gospodarki w kontekście Hubów Innowacji Cyfrowych oraz cyfryzacji przedsiębiorstw klastrowych. Prelegenci mówili m.in. o korzyściach z działalności DIH-ów, zasadności certyfikowania ośrodków. Część dyskusji była poświęcona technologiom p4.0 stosowanym przez duże firmy oraz przemysłowym aspektom cyberbezpieczeństwa.

Jak huby innowacji cyfrowej zmienią polską gospodarkę i administrację?

Dawid Solak, pełniący obowiązki Prezesa PPP, rozmawiał o Hubach Innowacji Cyfrowych z Łukaszem Gawronem, Wiceprezesem Polskiego Klastra Cyberbezpieczeństwa oraz Wiceprezesem Grupy Azoty – Grzegorzem Kądzielawskim. Poruszane kwestie dotyczyły korzyści dla gospodarki wynikających z funkcjonowania DIH-ów, a także nadchodzących zmian, w związku z którymi powstaną Europejskiej Huby Innowacji Cyfrowych. Dawid Solak podkreślał potrzebę narzędzi do diagnozowania dojrzałości cyfrowej i przypominał, że w procesie transformacji kluczowe są decentralizacja, ale i standardy, które będą wspólne dla sieci hubów innowacji cyfrowych. Zadaniem hubów innowacji cyfrowej jest przeprowadzenie przedsiębiorcy przez transformację. DIH-y oferują swoje wsparcie na każdym etapie zmian – podsumował. Wiceprezes Klastra #CyberMadeInPoland podkreślał rolę ochrony danych w kontekście cyfryzacji.

Jak przebiega transformacja cyfrowa przedsiębiorstw klastrowych?

Klastry są kluczowe dla skutecznego wspomagania transformacji cyfrowej gospodarki – wspomniał w ramach debaty Dawid Solak, pełniący obowiązki prezesa PPP. Kwestie poruszane w trakcie panelu z przedstawicielami zrzeszeń przedsiębiorców dotyczyły wpływu przemian gospodarczych na rynek pracy, w tym na wzrost zapotrzebowania na specjalistów zajmujących się przeprowadzaniem zmian. Ważnym elementem rozmów był Polski Ład, który wg Dawida Solaka stanowi impuls do rozwoju cyfryzacji firm w naszym kraju. Dla przedstawicieli przemysłu szczególne znaczenie zyska podatkowe wsparcie robotyzacji przemysłowej, które będzie miało wpływ na zwiększenie poziomu produktywności i konkurencyjności firm zarówno na rynku wewnętrznym, jak i międzynarodowym. Uczestnicy dyskusji poznali plany PPP związane z budową Platformy Cyfrowej, czyli narzędzia skierowanego do klastrów i przedsiębiorców, które z pomocą rozwiązań znanych z social mediów, umożliwi użytkownikom wymianę doświadczeń.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu

PPP będzie obecna także podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, które rozpocznie się 7 września. Dawid Solak weźmie udział w panelu pt. „Liderzy. Zarządzanie. Eksport. Trendy na 2022” zaplanowanym na 14:30 7 września w ramach ścieżki „Zrównoważony Rozwój” razem z Ewą Wernerowicz, Prezesem Zarządu VIVUS Finance, Aleksnadrą Sroką-Krzyżak, Dyrektorem ds. strategii w Allegro oraz Nuno Aguiarem, Dyrektorem Operacyjnym Pingo Doce. Rozmowę poprowadzi Elżbieta Adamowicz, Profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na