Przejdź do treści

Zastosowanie: VELVET CARE sp. z o.o.


Zastosowane technologie

Internet Rzeczy

Opis przedsiębiorstwa

Branża: Produkcja papieru i wyrobów z papieru
Wielkość: Duże
Lokalizacja wdrożenia: Klucze

Velvet CARE (niegdyś część koncernów International Paper (1996-2003) oraz Kimberly Clark (2003-2013)) jest to obecnie jeden z największych producentów wyrobów higienicznych w Polsce. Od ponad 20 lat marka Velvet jest liderem kategorii papierowych w Polsce. Inwestycje poczynione w ostatnich latach wzbogaciły park maszynowy o nowoczesne linie przetwórcze i bezpośrednio przyczyniły się do zyskania przez papiernię statusu jednego z najważniejszych zakładów produkujących i przetwarzających bibułkę tissue w Europie Środkowej. Od 2013 roku firma działa pod szyldem Velvet CARE. Dzięki inwestycjom firma podwoiła obroty i moce produkcyjne.

Opis sytuacji przed zastosowaniem technologii

Dla każdej firmy produkcyjnej istotny jest czas przezbrojenia, czyli czas potrzebny na przestawienie produkcji z jednego rodzaju asortymentu na inny. W tym przypadku kluczowe było zminimalizowanie czasu przezbrojenia, poprzez podniesienie umiejętności pracowników, którzy je wykonują. Każda minuta przestoju to straty dla firmy. Dodatkowo nieumiejętność prawidłowego wykonania przezbrojenia może doprowadzić do uszkodzenia maszyny.

Co zostało zrealizowane?

Firma epicVR opracowała w wirtualnej rzeczywistości tzw. cyfrowego bliźniaka linii produkcyjnej. Odwzorowano cyfrowo całą linię produkcyjną 1:1. Po założeniu gogli VR i wzięciu do ręki kontrolerów pracownicy mogą pracować i szkolić się w wirtualnym świecie w dokładnie taki sam sposób, w jaki robią to w świecie realnym. Dzięki temu pracownicy zanim zostaną dopuszczeni do pracy przy przezbrojeniu mogą bez konsekwencji przećwiczyć je w pełni bezpiecznym i kontrolowanym środowisku. Dodatkowo pracownik samodzielnie może realizować szkolenie, bez konieczności stałego nadzoru w trakcie szkolenia, czyli bez odrywania doświadczonych pracowników od pracy.

Jakie efekty przyniosło?

Dzięki wdrożeniu rozwiązania przyspieszono czas przezbrojenia. Udało się również skrócić czas wdrożenia pracownika do pracy oraz zoptymalizowano czas szkolenia. Ustandaryzowano także część procesów związanych z przezbrajaniem, jak również wygenerowano oszczędności w czasie pracy doświadczonych pracowników, którzy nie muszą poświęcać tyle czasu na uczenie niedoświadczonych w tym procesie pracowników.