Przejdź do treści

Zastosowanie: Protech Sp. z o.o. (Zator)


Zastosowane technologie

Big Data

Opis przedsiębiorstwa

Branża: Produkcja metalowych wyrobów gotowych
Wielkość: Duże
Lokalizacja wdrożenia: Zakład produkcyjny w Zatorze (woj. małopolskie)

Protech Sp. z o.o. (Zator) posiada wieloletnie doświadczenie w obróbce stali. Oferuje rozwiązania, będące unikatowym połączeniem najnowszych technologii z doświadczeniem i wiedzą z obszarów logistyki magazynowej, produkcji, systemów znakowania i dedykowanych rozwiązań sieciowych. Zatrudnia pracowników, którzy obsługują zarówno maszyny konwencjonalne, jak i w pełni zautomatyzowane, programowalne systemy maszyn – od spawania, przez obróbkę skrawaniem, po lakiernictwo, cięcie i gięcie.

Opis sytuacji przed zastosowaniem technologii

W zakładzie brakowało systemu, który usprawniałby przepływ informacji. Ważne informacje pracownicze były przekazywane osobiście lub przy użyciu arkuszy papierowych. Stosowane zasady komunikowania zapewniały realizację najważniejszych procesów kadrowych, jednak ich efektywność i szybkość była niewystarczająca. Czas podjęcia decyzji w każdej sprawie był wydłużony, tworzono wiele niepotrzebnych dokumentów w formie papierowej. Wraz ze zwiększaniem poziomu zatrudnienia, coraz trudniejsze stawało się zarządzanie procesami kadrowymi w Zakładzie.

Co zostało zrealizowane?

Wdrożono portal pracowniczy dzięki któremu można:

  • złożyć wniosek urlopowy,
  • sprawdzić, ile dni dostępnego urlopu ma pracownik,
  • podejrzeć informację o dochodach,
  • pobrać PIT,
  • sprawdzić rachunek stołówkowy.

Platforma znajduje się na stronie internetowej. Dostępna jest również spoza firmy – możliwe jest korzystanie z komputerów oraz urządzeń mobilnych.

Jakie efekty przyniosło?

Dzięki wdrożeniu portalu pracowniczego poprawił się komfort i szybkość pracy wszystkich pracowników. Zlikwidowano konieczność wypełniania papierowych wniosków i usprawniono proces ich akceptacji. Przyczyniło się to do zwiększenia efektywności pracy pracowników administracyjnych. Dzięki portalowi zmniejszono zużycie papieru, a zarządzanie sprawami pracowniczymi stało się dużo wydajniejsze.