Przejdź do treści

Na Politechnice Śląskiej powstała pracownia Przemysłu 4.0


  • Uczelnia z firmą Atlas Copco otworzyła laboratorium wykorzystujące nowoczesne technologie.
  • Studenci poznają rozwiązania wykorzystywane w branży motoryzacyjnej.
  • Pracownia ułatwi zdobywanie wiedzy o procesach produkcyjnych.

Politechnika Śląska i firma AtlasCopco uruchomiły laboratorium, w którym studenci poznają najnowsze technologie montażu samochodów i sposobów jego udoskonalania. Dowiedzą się też, jak poprawiać wydajność systemów technicznych w pojazdach i jak organizować proces produkcji.

Laboratorium 4.0

Stanowiska pracy zamontowane w laboratorium odpowiadają tym, które funkcjonują na liniach produkcyjnych w zakładach z sektora motoryzacyjnego. Zdobyte w ten sposób umiejętności przydadzą się także w branżach pokrewnych. Celem nauki w pracowni Przemysłu 4.0 jest połączenie elementów automatyki, mechatroniki, informatyki stosowanej i budowy maszyn. Współpraca firmy z uczelnią trwa od 2 lat, w tym czasie powstawały prace inżynierskie i magisterskie poświęcone przemysłowi przyszłości.

Balluf i GlobalLogic też budują pracownie na uczelniach

Laboratorium na Politechnice Śląskiej to kolejny przypadek ciekawej współpracy biznesu z uczelniami. Na tym samym wydziale działa pracownia wyposażona przez firmę Balluff w zestawy z systemem monitoringu RFID i wizyjne. Pisaliśmy niedawno w portalu także o kooperacji kalifornijskiego GlobalLogic z WSB we Wrocławiu, w wyniku której powstało laboratorium internetu rzeczy.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na